مقاله

ارائه راهنمای خرید لاستیک بابکت

راهنمای خرید لاستیک بابکت چیست؟ تولید تایر از پیچیدگی های خاصی برخوردار است، خط تولید لاستیک در سالن های بزرگی واقع شده که طول بعضی از اینها به یک کیلومتر میرسد. این صنعت جزو صنایع بزرگ طبقه بندی می شود و سرمایه گذاری بالایی نیاز دارد. هرچند که تولید لاستیک بر اساس نوع و طبقه بندی آن و هم چنین نوع فناوری مورد استفاده(رادیال و بایاس)، در مراحلی از تولید با هم تفاوت دارند. در این مطلب ما راهنمای خرید لاستیک بابکت را به شما عزیران ارائه می‌دهیم. به صورت کلی تولید لاستیک بابکت به چهار مرحله خلاصه می شوند.
1. مرحله اول فرایند اختلاط مواد و تهیه آمیزه لاستیک
2. فرایند ساخت و آماده سازی اجزای لاستیک
3. فرایند ساخت و مونتاژ لاستیک
4. فرایند پخت تایر.
لاستیک از جمله اجزا و متعلقات ماشین می باشد که با کیفیت و بی کیفیت بودن مواد اولیه آن میتواند تاثیر بسیاری را بر روی عملکرد ماشین بگذارد، بخصوص در ماشین های که برای حمل بار استفاده می شوند از جمله لودر و مینی لودرهای بابکت، این امر بسیار ضروری می باشد، که حتما لاستیکی را خریداری نمایید که از هر لحاظ مناسب باشد، برای اینکه بدانید که یک لاستیک باکیفیت چه ویژگی هایی دارد میتوانید از “راهنمای خرید لاستیک بابکت” کمک بگیرید تا بتوانید بهترین لاستیک را خریداری نمایید. بدیهی است که هر محصولی را که شما بخواهید خریداری نمایید، هم با کیفیت آن را در بازار پیدا می کنید و هم محصول بی کیفیت را، اما در بسیاری از اوقات تشخیص لاستیک با کیفیت از بی کیفیت از روی ظاهر بسیار سخت است، به همین دلیل برای اینکه بتوانید لاستیک بابکت چینی با کیفیتی را تهیه کنید که عملکرد بهتر و همچنین طول عمر بیشتری داشته باشد باید راهنمای خرید لاستیک بابکت را مطالعه کنید.

در راهنمای خرید لاستیک بابکت، چه مواردی ذکر شده؟

از جمله مواردی که باید در زمان خرید لاستیک بابکت رعایت کنید:
• برند یا کشور سازنده لاستیک بابکت
• تاریخ یا سال تولید لاستیک بابکت
میباشد. چرا که این دو از مهم ترین، عواملی است که در کیفیت این دو تاثیر می گذارد. اینکه شما از چه برند برای لاستیک، استفاده کنید بسیار مهم است. پس بهتر است از برندی استفاده کنید که در فرایند تولید لاستیک از مواد اولیه با کیفیت استفاده می کند. به دلیل گوناگون بودن و متفاوت بودن رینگ و لاستیک بابکت، ممکن است که در زمان خرید لاستیک بابکت، دچار سردرگمی و نگرانی شوید. اما با دقت به برخی موارد میتوانید به راحتی از خرید مناسبی برخوردار شوید. این موضوع برای تمامی لاستیک ماشین آلات سنگین مانند لاستیک لودر نیز صدق می‌کند و شما می‌توانید با در نظر گرفتن برخی از موراد بهترین خرید را داشته باشید.

در راهنمای خرید لاستیک بابکت، چه مواردی ذکر شده؟

انواع لاستیک مینی لودر بابکت

دسته بندی های لاستیک بر طرح آج و شکل آن:
• لاستیک گل چکشی بابکت
• لاستیک گل باقلوایی بابکت
• لاستیک L5 بابکت
• لاستیک L45 بابکت
در ادامه ویژگی های لاستیک بابکت گل چکشی را بیان میکنیم:
1. طرح گل زاویه دار برای تحمل رانندگی با بیشترین ظرفیت
2. . حرکت روان و راحت بر روی موانع 3
3. . تخلیه گل و لای از بین شیارها باز طرح آج
از ویژگی های لاستیک بابکت گل باقلوایی میتوان به این موارد اشاره کرد:
1. مقاومت به ضربه توسط طراحی آج محافظ
2. طرح آج دندنه شکن برای مقاومت خستگی ناپذیر در شرایط ساخت و ساز
3. چنگ زنی بهتر به سطح زمین.

سایز لاستیک انواع مینی لودر بابکت

یکی از مواردی که در راهنمای خرید لاستیک بابکت میتوان نام برد این است که سایز لاستیک باید مناسب با لودر بابکت باشد. در ادامه چند تا از سایزهای رایج را برای شما بیان میکنیم: به طور کلی لاستیک مینی لودر بابکت در سه سایز رایج در بازار موجود است:
• سایز 12 در 16.5 (16.5*12)
• سایز 10 در 16.5 (16.5*10)
• سایز 14 در 17.5 (17.5*14)
هر مینی لودر طبق نوعی که دارد از لاستیک خاص خود استفاده میکند. به طور کلی لاستیک های بابکت با سایز 12 در 16.5 قیمت بالاتر از لاستیک هایی با سایز 10 در 16.5 دارند.

سایز لاستیک انواع مینی لودر بابکت

راهنمای خرید لاستیک بابکت و انواع آن

تایر بار متعارف: نوعی تایر سواری با بیشینه فشار باد متعارف
تایرکم بار: نوعی تایر سواری که ظرفیت حمل بار آن از تایر باد متعارف کمتر است.
تایر پر بار: نوعی تایر سواری با بیشینه فشار باد آن میتواند بیش از تایرهای بار متعارف باشد، و این خود دلیل بر ظرفیت حمل بار بیشتر آن می باشد.
تایر سواری: این تایر ویژه خودروهای سواری با قطر رینگ کمتر از 18 اینچ یا 7/45 سانتی متر.
تایرها از لحاظ ساختار به دو نوع اصلی تقسیم می شوند: تایرهای رادیال و تایرهای بایاس که بسته به انتخاب فرد هرکدام از آن‌ها برای لاستیک ماشین آلات سنگینی مانند لاستیک جرثقیل استفاده می‌شوند.
تایرهای بایاس: در این دسته از تایرها امتداد نخ های لایه با خط مرکزی لاستیک زاویه مورب درست میکند و قرارگیری لایه ها روی یکدیگر به حالت ضربدری است. جنس نخ لایه ها از نایلون است و در بدنه لاستیک به غیر از ناحیه طوقه ها از سیم فولادی استفاده میشود.
تایرهای رادیال: در این تایر امتداد نخ های لایه با خط مرکزی تایر زاویه در حدود90 درجه را تشکیل میدهد و به عبارت دیگر امتداد نخ ها در جهت شعاعی قرار گرفته است. جنس نخ لایه ها معمولا از ریون یا پلی استراست. در لاستیک ها رادیال به دلیل ایجاد پایداری حرکتی از لایه هایی به عرض آج و زاویه مورب نسبت به خط مرکزی تایر با نام کمربند یا بلت استفاده میشود. الیاف مصرفی در کمربند از جنس نخ یا سیم فولاد می باشد. در صورتی که کمربند سیمی باشد لاستیک را رادیال سیمی و اگر کمربند نخی باشد لاستیک را رادیال نخی می نامند. البته تایرهای رادیال به دلیل مزایای ویژه ای که نسبت به تایرهای بایاس دارند، اخیرا دارند جایگزین نوع بایاس می شوند.
از دیگر موارد راهنمای خرید لاستیک بابکت این است که شما باید اول نیاز و کاری را که باید مینی لودر انجام دهد را مشخص کنید. تا با توجه به نیازتان یک لاستیک مناسب را برای خرید انتخاب کنید، در آن صورت عملکرد بهتری را نیز دارا خواهید شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *