وبلاگ

آشنایی با لاستیک توپر لیفتراک

لیفتراک از جمله ماشین آلاتی است که برای حمل بار استفاده می شوند و کارایی مانند دامپتراک ­ها دارند در نتیجه بهتر است از لاستیک تو پر لیفتراک برای تایر آن استفاده کرد . لاستیک از مهم­ترین اجزای این ماشین­ آلات به شمار می رود. لاستیک لیفتراک نیز همانند  لاستیک دامپتراک  باید بتواند بار زیادی را حمل کند. از این رو ساختار­های متفاوتی برای لاستیک ­ها طراحی شده است تا در مواقع نیاز به هر کدام ، بتوان لاستیک­ های مورد نیاز از برند های مختلف همچون لاستیک سومیتومو ژاپن و یا دیگر برند ها را خریداری کرد. چرا که هر لاستیک باید در شرایط مخصوص مورد استفاده قرار بگیرد. یکی از انواع لاستیک­هایی که بسیار برای صنعت و مخصوص لیفتراک تولید می شود لاستیک تو پر لیفتراک است. 

در این مطلب با چه مواردی آشنا می شویم ؟ 

در این مطلب با چه مواردی آشنا می شویم ؟ 

لاستیک توپر لیفتراک

 اگر قصد استفاده از لاستیک تو پر لیفتراک را دارید باید به چند نکته اساسی دقت کنید، اول اینکه باید بدانید در همه مواقع تعویض لاستیک بادی با لاستیک تو پر کار درستی نمی باشد و باید در شرایط خاصی فقط از لاستیک تو پر استفاده کرد.

“لاستیک تو پر لیفتراک” از انعطاف زیادی مانند لاستیک بادی برخوردار نمی باشد و ضربات زیادی را در زمان جابجایی بار به ماشین و باری که حمل می کند وارد می کند، از این رو اگر کالایی حساس را قرار است با لیفتراک حمل کنید بهتر است که از لاستیک بادی استفاده کنید. اما در صنایع خشن و سخت که همواره امکان آسیب رسیدن به لاستیک لیفتراک وجود دارد و یا به دلیل وجود سنگ­های تیز و برنده امکان پنچر شدن لاستیک وجود دارد، استفاده از لاستیک تو پر لیفتراک با رعایت نکات ایمنی مناسبتر است. البته لیفتراک ­ها تنها از لاستیک تو پر استفاده نمی کنند بلکه از لاستیک­ های بادی نیز استفاده می کنند، یکی از برندهای برای لیفتراک­ ها استفاده می شود لاستیک لیفتراک کره­ ای می باشد که از ساختار بادی برخوردار است.

لاستیک توپر لیفتراک

همه چیز درباره لاستیک توپر لیفتراک

ساختار لاستیک تو پر

لاستیک­ های تو پر از نوع بادی یا پنوماتیک نیستند، به این معنی که درون این لاستیک­ ها از هوا پر نشده است، بلکه درون این لاستیک­ ها با پلاستیک و مقداری رشته سیم فلزی برای استحکام پر شده است ، که در ساختار لاستیک بابکت چینی نیز می توان همینطور عمل کرد . از لاستیک تو پر بیشتر برای مصارف صنعتی و خودروهای بار بری فوق سنگین مثلا برای لاستیک جرثقیل استفاده می شود. چرا که این تایر­ها نسبت به تایرهای بادی قابلیت حمل بار بالایی را دارند و اگر بار سنگینی را بر آنها قرار دهید پنچر نمی شوند و برای جابجایی­ هایی با سرعت کم ساخته و طراحی شده­ اند.

به دلیل وجود پلاستیک در این لاستیک ­ها به جای هوا، این تایرها از خاصیت ضربه گیری بالایی برخوردارند و به دلیل همین ویژگی از این لاستیک­ ها در صنایعی که با شیشه سروکار دارند بیشتر از این نوع لاستیک استفاده می کنند.

ساختار لاستیک تو پر

نحوه نگهداری از لاستیک تو پر لیفتراک

یکی از نکاتی که در نگهداری از لاستیک تو پر و تمامی لاستیک ها از جمله لاستیک دلیوم اندونزی باید رعایت شود این است که:

  • برای سرد شدن لاستیک زمان کافی را باید در نظر داشته باشید: پس از گذشت یک شیفت کاری که حدود 7 تا 8 ساعت کار مدام است، در هر زمان که ممکن بود به لاستیک فرصت دهید تا کاملا سرد شود.
  • عدم بارگیری بیشتر از ظرفیت لاستیک: سعی کنید که هیچ وقت از ظرفیت مجاز لیفتراک بیشتر بارگیری نکنید، چرا که در این حالت فشار بسیاری به لاستیک­ های تو پر وارد می شود. این نکته نیز مهم است در لیفتراک­ های که بدون بار هستند یک فشار ناشی از وزنه تعادلی که در بخش عقب لیفتراک وجود دارد به لاستیک ­های عقب وارد می شود، از این رو هرگز مسافت زیادی را با لیفتراک ­های خالی نیز طی نکنید.
  • رعایت مقدار رانندگی کافی: درست است که لاستیک تو پر لیفتراک برای شرایط بار و بدون بار لیفتراک طراحی شده است اما در نظر داشته باشید که طولانی شدن هر کدام از این شرایط به لاستیک تو پر صدمه می زند، حتی اگر لیفتراک خالی باشد باز هم باید در مقدار مناسب از آن استفاده کرد و استفاده بیش از حد، می تواند به لاستیک­ ها آسیب برساند. بیشترین طول مسافتی که می شود از لاستیک تو پر به صورت پیوسته استفاده کرد حدود 2000 متر است و اگر بیشتر از این از لاستیک ها استفاده شود لاستیک­ ها شروع به گرم شدن می کنند، و گرما خود از عوامل فرسایش لاستیک تو پر به شمار می آید.
  • رعایت سرعت مناسب: بیشترین سرعتی که می شود با لاستیک­ های تو پر حرکت کرد 25 کیلومتر بر ساعت است. اما اگر بر سطوح ناهموار حرکت کند و یا لیفتراک دارای بار است این مقدار کاهش می یابد. در صورتی که بیشتر از این حد لاستیک رانده شود به لاستیک­ ها فشار وارد می شود و لاستیک دچار فرسایش و تخریب می شود.

نحوه نگهداری از لاستیک تو پر لیفتراک

خصوصیات لاستیک تو پر لیفتراک و لاستیک بادی لیفتراک

  1. لاستیک­ های تو پر عمر مفید بیشتری دارند و به دلیل داشتن هسته جامد به شما این امکان را می دهد که مجدد بر روی تایر آج ایجاد کنید و این کار زمانی انجام می شود که سطح تایر صاف شود و این چنین شما می توانید مدت طولانی­ تری را از لاستیک استفاده کنید. و این خود دلیل بر گران­تر بودن لاستیک ­های تو پر نسبت به لاستیک ­های بادی می باشد.
  2. لاستیک­ های تو پر توانایی جذب تکان­های شدید لیفتراک را ندارد و این به این معناست که اگر شما می خواهید از لیفتراک در سطوح ناهموار استفاده کنید، لازم است که از لاستیک بادی استفاده کنید، چرا که لاستیک­ های تو پر مناسب سطح صاف و مسطح هستند و برای سطوح ناهموار کاربرد ندارند.

این مطلب رو به اشتراک بگذار...

فروشگاه
0 علاقه مندی
0 محصول سبد خرید
حساب کاربری من
Call Now Buttonتماس سریع

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟