وبلاگ

تفاوت لاستیک توپر و بادی لیفتراک

به طور کلی لاستیک لیفتراک دارای دو ساختار می باشد: لاستیک تو پر و بادی لیفتراک . در لاستیک بادی لیفتراک از نوار و تیوب استفاده می شود. که با دلیل ساختار متفاوت و مستحکمی که دارد در مقایسه با لاستیک های معمولی می تواند وزن بسیار بالایی را تحمل کند. دیواره این نوع لاستیک از انعطاف بالایی برخوردار است و با افزایش لایه طوقه، مقدار تحمل و قدرت لاستیک نیز بالا می رود. اما درون لاستیک تو پر مانند لاستیک دلیوم اندونزی ، پر از مواد لاستیک است و دارای وزن بالایی است. این نوع لاستیک، نیز همانند لاستیک بادی قادر به تحمل کردن وزن بالایی است. ساختار کلی این لاستیک نیز مشابه لاستیک بادی لیفتراک می باشد.

لاستیک توپر و بادی لیفتراک

اگر بخواهیم از تفاوت لاستیک تو پر و بادی لیفتراک صحبت کنیم باید بگوییم که تایرهای بادی لیفتراک با هوا پر می شوند ولی تایرهای تو پر بر خلاف لاستیک های بادی از هوا پر نمی شوند یعنی به طور کلی محفظه ای برای هوا ندارند و به همین دلیل هیچگاه پنچر نمی شوند. آج لاستیک های بادی از عمق زیادی برخوردارند و از لاستیک بادوام ساخته می شوند مانند لاستیک تینگا ، در لاستیک های تو پر لایه لاستیکی بر روی یک حلقه فلزی قرار می گیرد. این تایرها در دو نوع حلقه ای و استاندارد تولید می شوند. از لاستیک های بادی در لیفتراک هایی که کارهای سنگین انجام می دهند استفاده می شود و عمر مفید لیفتراک را افزایش می دهد. عمر لاستیک های تو پر هم خیلی زیاد است همانند لاستیک بابکت چینی اما مانند لاستیک های بادی سبب افزایش عمر لیفتراک نمی شود. لاستیک تو پر مناسب کارهای سنگین طولانی مدت خارج از فضای کارگاه نمی باشد. این نوع لاستیک از شعاع-گردش کمتری در مقایسه با لاستیک های بادی برخوردار است و احتیاج به نگهداری بیشتری دارد.

لاستیک توپر و بادی لیفتراک

همه چیز درباره لاستیک لیفتراک توپر و بادی لیفتراک

خصوصیت های لاستیک لیفتراک تو پر و بادی لیفتراک

در ادامه به بیان چند خصوصیت لاستیک لیفتراک میپردازیم تا کاملا با این نوع لاستیک آشنا شوید. و در بین لاستیک تو پر و بادی بتوانید یکی را بسته به نیازتان انتخاب کنید.
1. در رابطه با انتخاب لاستیک تو پر و بادی لیفتراک باید بدانید، لاستیک ها تو پر در مقایسه با لاستیک ها بادی طول عمر بیشتری دارند. چرا که همانطور که گفته شد این لاستیک ها به دلیل داشتن هسته لاستیکی جامد، به شما این امکان را می دهد که در صورت خراب شدن سطح لاستیک دوباره بر روی لاستیک آج زنی کنید. و به این صورت لاستیک شما می تواند عمر بیشتری را داشته باشد. البته دلیل گران تر بودن لاستیک های تو پر در مقایسه لاستیک های بادی نیز همین است.
2. یکی دیگر از خصوصیت های لاستیک تو پر و بادی لیفتراک این است که لاستیک تو پر قابلیت جذب تکان های شدید لیفتراک را نداشته و اگر شما می خواهید از لیفتراک در مکانی استفاده کنید که دارای سطح ناصاف و ناهموار است بهتر است که از لاستیک بادی استفاده کنید. لاستیک های تو پر به گونه ای طراحی شده اند که در سطوح صاف و هموار حرکت کنند.
3. این نکته را نیز بهتر است بدانید که لیفتراک هایی که ظرفیت باربری بالایی دارند مثل لاستیک جرثقیل بهتر است که از لاستیک بادی استفاده کنند.
4. البته در رابطه با سلامت خود لیفتراک باید بگوییم که لیفتراک هایی که از لاستیک بادی استفاده می کنند، طول عمر بیشتری دارند. به خصوص اگر لیفتراک برای بارهای سنگین مورد استفاده قرار بگیرد.

خصوصیت های لاستیک لیفتراک تو پر و بادی لیفتراک

طریقه نگهداری از لاستیک تو پر

1. یکی از نکاتی که باید در نگهداری از لاستیک تو پر رعایت کرد این است که باید زمان مناسب برای سرد شدن لاستیک را در نظر بگیرید و سعی کنید پس از مدت زمان 7 تا 8 ساعت کارکردن به لاستیک اجازه استراحت کردن و سرد شدن بدهید.
2. اجتناب از حمل بار اضافی از دیگر نکات نگهداری از لاستیک تو پر می باشد. البته این نه تنها برای لاستیک تو پر لیفتراک بلکه برای تمامی لاستیک ها مانند لاستیک دامپتراک و لاستیک لودر و … از نکات مهم به شمار می رود. و عدم رعایت این نکته حتی برای با کیفیت ترین تایرها مانند لاستیک سومیتومو ژاپن نیز سبب تخریب لاستیک می شود.
3. رعایت میزان رانندگی کافی بسیار در طول عمر و سلامت لاستیک تاثیر دارد. لاستیک تو پر لیفتراک برای زمان بدون بار لیفتراک طراحی شده است اما در این حالت هم نباید بیشتر از حدی از لاستیک تو پر استفاده کرد.

چه نوع لاستیکی برای لیفتراک شما مناسب است؟

در رابطه با “لاستیک تو پر و بادی لیفتراک” ابتدا باید به نوع لیفتراک و کارایی آن دقت کرد. لاستیک های تو پر در مقایسه با لاستیک های بادی از دوام بالاتری برخوردار است و می توان گفت سه الی چهار برابر لاستیک های بادی عمر می کنند. لاستیک های تو پر مخصوص سطوح صاف و هموار است و در سطوح ناهموار کاربردی ندارد. اما از لاستیک های بادی در سطوح ناهموار نیز استفاده می شود و برای لیفتراک های که بار سنگینی را حمل می کنند از این نوع لاستیک استفاده می شود. پس در صورتی که از لیفتراکی استفاده می کنید که بار چندان سنگینی را حمل نمی کند و قرار است در سطوح صاف کار کند بهتر است که از لاستیک تو پر استفاده کنید اما در غیر این صورت لاستیک بادی گزینه مناسب تری می باشد. یکی از انواع لاستیک تو پر و بادی لیفتراک که بسیار با کیفیت و با دوام است و از ویژگی های مثبت بسیاری برخوردار است لاستیک لیفتراک کره ای است که هر دو مدل لاستیک تو پر و بادی لیفتراک را عرضه می کند.

چه نوع لاستیکی برای لیفتراک شما مناسب است؟

خصوصیت های لاستیک لیفتراک کره ای

این نوع لاستیک از خصوصیت های مثبتی برخوردار است که در صورت استفاده از این نوع لاستیک می توانید از آن بهره ببرید، از جمله ویژگی های لاستیک لیفتراک کره ای:
• مقاومت این نوع لاستیک در برابر شرایط سخت کاری
• طول عمر و دوام بالا
• دارا بودن برندهای مختلف لاستیک لیفتراک کره ای
• عرضه در دو نوع لاستیک تو پر و بادی لیفتراک
• استفاده از مواد اولیه مرغوب آستر داخلی – لاستیک بوتیل و فرایند های تولید مطلوب و استاندارد

این مطلب رو به اشتراک بگذار...

فروشگاه
0 علاقه مندی
0 محصول سبد خرید
حساب کاربری من
Call Now Buttonتماس سریع

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟