مقاله

آشنایی با ویژگی های لاستیک دلیوم اندونزی

ویژگی های لاستیک دلیوم اندونزی

اندونزی یک نیروگاه تولید لاستیک است و دلیوم یکی از بزرگترین تولیدکنندگان تایر آن است. ویژگی های لاستیک دلیوم اندونزی موضوعی است که قصد داریم به آن بپردازیم. این شرکت اکنون به دنبال ایجاد حضوری قوی تر در بازار بهترین تایرهای دوچرخه کوهستان با چهار طرح جدید بدنه است. توسعه دهندگان محصول، مهندسان طراح و شیمیدانان در Delium چهار الگوی آج را برای خط لاستیک Adventure جدید خود ایجاد کرده اند.

چه کسی دلیوم را می سازد؟

INDUSTRI KARET DELI یک شرکت محدود مستقر در این شهرستان است که قبلاً Deli نامیده می شد، در حومه شهر Medan واقع در سوماترا شمالی مجمع الجزایر اندونزی. قبل از اینکه تایرها و لوله های داخلی در سال 1970 راه اندازی شوند، به عنوان تولید کننده صندل های لاستیکی/تایر تاسیس شد.

اندازه لاستیک

دو علامت زیر اندازه لاستیک را نشان می دهد. با این حال، این ترجمه کد برای مشتریان نیست. این به تولید کنندگان مربوط می شود و بیشتر برای آنها قالب گیری می شود. این کدها پیدا کردن لاستیک هایی که باید فراخوانی شوند را برای آنها آسان تر می کند. سندی توسط انجمن تولیدکنندگان لاستیک وجود دارد  که هر از چند گاهی به روز می شود. با این حال، نباید آن را به عنوان دفترچه راهنمای اصلی در نظر گرفت، زیرا کامل نیست و همه سازندگان از این سیستم استفاده نمی کنند اما مزیتی است از ویژگی های لاستیک دلیوم اندونزی به حساب می آید. قیمت لاستیک ها در همه انواع لاستیک مثل قیمت روز لاستیک لودر البرز بنا بر اندازه آن ها متفاوت است.

شماره هویت سازنده

از دیگر ویژگی های لاستیک دلیوم اندونزی داشتن کد 3-4 نمادی صرفاً برای اهداف سازنده ساخته شده است. آنها لاستیک ها مثل لاستیک جرثقیل را با این کد شناسایی می کنند و در صورت لزوم آن را به یاد می آورند.

شماره هویت سازنده

کد تاریخ

نکته اصلی برای راننده، کد تاریخ 4 رقمی لاستیک است که از ویژگی های لاستیک دلیوم اندونزی به حساب می آید. جفت اعداد اول به معنای هفته ساخت و جفت دوم نشان دهنده سال است.

کد تاریخ برای هر راننده ای حیاتی است، زیرا دقیقاً نشان می دهد که لاستیک دامپتراک چقدر قدیمی است. یک تایر حداکثر 10 سال دوام می آورد، فرقی نمی کند سوار شده باشد یا در گاراژ یا فروشگاه شما ذخیره شود. اکثر تولید کنندگان توصیه می کنند تایرها را زمانی که مجموعه قدیمی شما 6 ساله می شود خریداری کنید.

کد UTQG

کد UTQG تخمینی از 3 ویژگی تایر را بر اساس آزمایش های انجام شده توسط یک سازنده خاص مثل لاستیک سومیتومو ژاپن نشان می دهد.

آج پوش

این رتبه بندی یک کد 3 رقمی است، که در آن 100 سایش استاندارد، 200 – دو برابر، و غیره است. این تخمینی است که بر اساس آزمایش های انجام شده توسط سازندگان مربوطه است. در شرایط شدید یا نگهداری نامناسب، ممکن است شاخص نامربوط شود. آج پوشش مناسب از جمله ویژگی های لاستیک دلیوم اندونزی محسوب میشود .

کشش

این کیفیت با حروف AA، A، B، C از بهترین تا بدترین ارزیابی می شود. در لاستیک هایی مثل لاستیک لودر این مسئله بسیار مهم است. تست کشش توقف یک وسیله نقلیه بر روی آسفالت و بتن مرطوب را ارزیابی می کند و ضریب آن را بر حسب گرم (g-نیروی) اندازه گیری می کند

مقاومت حرارتی

این مشخصه با حروف A، B، C نیز اندازه‌گیری می‌شود و در لاستیک لیفتراک اهمیت زیادی دارد، نشان می‌دهد که تایر با چه سرعتی می‌تواند گرما را به طور ایمن دفع کند و بر حسب مایل در ساعت اندازه‌گیری می‌شود. A برای بیش از 115 مایل در ساعت، B – 100-115 مایل در ساعت و C – 85-100 مایل در ساعت مناسب است و از موارد مثبت ویژگی های لاستیک دلیوم اندونزی محسوب میشود.

کد یکنواخت درجه کیفیت تایر برای لاستیک‌های با قطر کمتر از 12 اینچ، لاستیک‌های زاپاس، زمستانی و لاستیک‌های با آج عمیق LT لازم نیست. همه لاستیک های دیگری که فروخته می شوند باید دارای کد باشند.

نوع لاستیک

رایج ترین انواع لاستیک عبارتند از:

همه فصل ها

اینها رایج ترین لاستیک های 14 تا 18 اینچی هستند که چسبندگی، راحتی و طول عمر طولانی را برای راننده فراهم می کنند. آنها می توانند 40000 تا 100000 مایل را طی کنند و معمولاً دارای رتبه بندی سرعت S (112 مایل در ساعت) و T (118 مایل در ساعت) هستند. لاستیک تینگا نیز تولید کننده این نوع لاستیک است.

همه فصل ها

عملکرد در تمام فصل

این تایر ها کشش تمام سال و هندلینگ بهبود یافته را برای شما فراهم می کنند. آنها دارای رتبه بندی سرعت H (130 مایل در ساعت) و V (149 مایل در ساعت) و مسافت پیموده شده بین 40000 تا 80000 هستند. اندازه آنها معمولا از 15 تا 20 اینچ متغیر است.

عملکرد فوق العاده بالا

لاستیک های UHP تمام فصل و تابستان (سه فصل) وجود دارد. نوع اول برای عملکرد بهتر در شرایط برفی مقداری کشش مرطوب و خشک را کنار می‌گذارد. دومی چسبندگی روی سطوح مرطوب و خشک را بهبود بخشیده است و هیچ کدام روی برف و یخ وجود ندارد. از جمله معایب، پوشیدن سریع و سواری خشن است – این را هنگام خرید لاستیک لیفتراک کره ای در نظر بگیرید. رتبه بندی سرعت آنها ZR (بالای 149 مایل در ساعت)، W (168 مایل در ساعت) و Y (186 مایل در ساعت) است. مسافت پیموده شده آنها معمولا 30000-60000 مایل است. اندازه های رایج 17-22 اینچ است.

لاستیک کامیون تمام فصل

این تایرها برای تحمل بارهای بیش از حد تولید می شوند و برای خودروهای شاسی بلند و پیکاپ و لاستیک بابکت چینی مناسب هستند. سایر ویژگی ها مانند چسبندگی و سایش در پارامترهای کافی هستند. رتبه بندی سرعت معمولاً S (112 مایل در ساعت)، T (118 مایل در ساعت) و H (130 مایل در ساعت) است. مسافت پیموده شده می تواند از 40000 تا 80000 مایل برود و اندازه ها از 15 تا 22 اینچ متفاوت است.

لاستیک کامیون های تمام زمینی

چنین لاستیک هایی برای وظایف و کاربردهای سنگین طراحی شده اند. اگر ماشین شما مکرراً با بار زیاد سوار می شود، به خرید لاستیک هایی مانند این فکر کنید. آن‌ها هم در جاده‌های آسفالت‌ شده و هم در خارج از جاده به خوبی کار می‌کنند و کشش کافی را روی همه سطوح از جمله برف فراهم می‌کنند. رتبه بندی سرعت معمولاً S (112 مایل در ساعت)، مسافت پیموده شده 50000-60000 مایل است و اندازه ها می توانند از 15 تا 20 اینچ باشند.

لاستیک های زمستانی/ برفی

لاستیک های زمستانی یا برفی چسبندگی، ترمز و پیچیدن شگفت انگیزی را در سطوح برفی و یخی به شما ارائه می دهند. لاستیک دلیوم اندونزی در دماهای بسیار سرد انعطاف پذیری خود را حفظ می کند، اما در جاده های تمیز سریع تر سایش می کند و کندتر ترمز می کند. رتبه بندی سرعت برای این لاستیک ها از Q (99 مایل در ساعت) شروع می شود، هیچ ضمانت مسافت پیموده شده دقیقی وجود ندارد. اندازه ها کاملاً متنوع هستند و از 14 تا 22 اینچ می روند، بنابراین خرید لاستیک هایی مانند این نباید مشکل ساز باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *