مقاله

آشنایی با انواع لاستیک دامپتراک

انواع لاستیک دامپتراک چیست ؟ در دنیای امروزی وسیله‌های نقلیه بسیار بزرگی وجود دارد که هر کدام دارای انواع مشخصه هستند. این دسته از وسایل برای این که بتوانند حرکت کنند نیازمند به انواع لاستیک‌های مخصوص به خود هستند تا بتوانند به درستی تمامی حجم و سنگینی دستگاه را به حرکت در بیاورند. در این مقاله ما دامپتراک را داریم یکی از بزرگ ترین ماشین های تراک است که نیازمند به چرخ‌هایی می‌باشد که بتوانند وزن این دستگاه خیره کننده و بزرگ را حمل کنند. در این مقاله ما قصد داریم شما را به آشنایی با انواع لاستیک دامپتراک دعوت کنیم. پس اگر شما نیز از این دستگاه استفاده می‌کنید و یا قصد استفاده از آن را دارید و می‌خواهید درمورد این دسته از لاستیک ها اطلاعاتی را کسب کنید، پیشنهاد می‌کنیم این مقاله را از دست نداده و تا انتهای آن با ما همراه باشید.

انواع لاستیک دامپتراک کدامند؟

در این قسمت قصد داریم شما را با “انواع لاستیک دامپتراک” آشنا کنیم. این انواع در دسته های مختلف و در لیست‌های مختلف قرار دارند که اختصاصی به صورت گروه به گروه به شما عزیزان ارائه می‌دهیم.
انواع لاستیک دامپتراک به لحاظ برند تولیدی به صورت کلی عبارت اند از
لاستیک دامپتراک برند Bridgestoneدر سایز های 33/51, 27/49
• لاستیک دامپتراک برند Goodyearدر سایز های 33/51, 27/49
• لاستیک دامپتراک برند Tingaدر سایز های 18/25 – 18/33 – 24/35
حال که اشاره ای به برند لاستیک های این ماشین سنگین کرده ایم، بد نیست نگاهی به انواع لاستیک‌های این ماشین با توجه به نوع دامپتراک نیز اشاره داشته باشیم. ما به صورت کلی دارای دو دسته دامپتراک هستیم. دامپتراک کمپرسی یا RIGID DUMP TRUCKS و هم چنین دامپتراک کمرشکن یا ARTICULATED DUMP TRUCKS می باشد. حال به انواع چرخ های این دسته از دامپتراک‌ها می‌پردازیم.

دامپتراک کمپرسی یا  RIGID DUMP TRUCKS
دارای سایز های مختلف دارای انواع آج های مختلف به صورت تایر بادی و تایر توپر
دامپتراک کمرشکن یا ARTICULATED DUMP TRUCKS
دارای انواع سایز های مختلف دارای انواع مدل های مختلف

دارای انواع شکل های مختلف برای استفاده در انواع مکان ها

حال در این قسمت به شما انواع لاستیک لودر با توجه به برند اما به صورت جزئی می پردازیم.

دامپتراک بلاز دامپتراک تیرکس دامپتراک کوماتسو ۳۲۵ دامپتراک کوماتسو ۳۲۵
دامپتراک کوماتسو ۴۶۵ دامپتراک کوماسو ۷۸۵ دامپتراک کوماتسو دامپتراک لیبهر
دامپتراک کاترپیلار دامپتراک کاترپیلار ۷۳۵ دامپتراک کاترپیلار ۷۳۰ دامپتراک کاترپیلار ۷۷۷
دامپتراک کاترپیلار ۷۷۲ دامپتراک کاترپیلار ۷۸۵

انواع لاستیک دامپتراک کدامند؟

انواع لاستیک دامپتراک با توجه به ساختار به دو دسته سیمی و نخی تقسیم می شوند. هر کدام دارای انواع کارایی خاصی هستند که باید در مکان درست از این تایر ها استفاده کرد.
در قسمت آخر نیز به بررسی “انواع لاستیک دامپتراک” به لحاظ سایز می پردازیم.
• لاستیک با سایز 14.00R24 مناسب برای دامپتراک
• لاستیک با سایز 14.00 R25 مناسب برای دامپتراک
• لاستیک با سایز 21.00 R35 مناسب برای دامپتراک
• لاستیک با سایز 27.00 R49 مناسب برای دامپتراک
• لاستیک با سایز 33.00 R51 مناسب برای دامپتراک
• لاستیک با سایز 24.00 R35 مناسب برای دامپتراک
• لاستیک با سایز 21.00 R33 مناسب برای دامپتراک
• لاستیک با سایز 21.00 R25 مناسب برای دامپتراک
• لاستیک با سایز 18.00 R33 مناسب برای دامپتراک
• لاستیک با سایز 18.00 R25 مناسب برای دامپتراک
• لاستیک با سایز 16.00 R25 مناسب برای دامپتراک

قیمت انواع لاستیک دامپتراک چقدر است؟

همان طور که اشاره شد زمانی که شما به فروشگاه وارد می‌شود و انواع چرخ های دامپتراک‌ها را مشاهده می‌کنید، باید بگوییم که هر کدام دارای یک قیمت متفاوت هستند. در واقع زمانی که شما قصد به این موضوع دارید که یک چرخ را خریداری کنید، عوامل بسیاری وجود دارند که بر روی قیمت این دسته از وسایل موثر هستند. این عوامل همان‌طور که اشاره کردیم می‌توانند نوع مواد ساخته شده چرخ‌ها در کنار انواع لایه‌هایی که در چرخ‌ها وجود دارد باشند.
برای این که بتوانید از قیمت انواع چرخ‌های دامپتراک‌ها مطلع شوید، کافیست تنها به راحتی در خانه نشسته و از طریق انواع فروشگاه‌های اینترنتی و انواع سایت‌هایی که به ارائه قیمت این چرخ ها می‌پردازند مراجعه کرده و قیمت را مشاهده کنید.
روش بعدی نیز، مراجعه به انواع فروشگاه‌های موجود در سطح شهر می‌باشد. از این طریق شما می‌توانید از نزدیک این چرخ‌ها را مشاهده کرده و بهترین را برای خود انتخاب کنید. به همین دلیل است که توصیه می‌شود برای این که بتوانید از چرخ اطلاعات بسیاری داشته باشید، با مراجعه حضوری به فروشگاه‌ها این کار را انجام دهید تا بتوانید از نزدیک با جنس ارتباط برقرار کنید و به این موضوع توجه داشته باشید که تفاوت هرکدام از چرخ ها به چه صورت است و به چه دلیل یکی از دیگری متفاوت می‌باشد.

نگهداری از لاستیک دامپتراک باید چگونه باشد؟

چرخ‌های خودرو ها مخصوص چرخ خودروهای عظیم مانند دامپتراک، نیازمند نگهداری می‌باشد. اگر شما بتوانید از چرخ‌ها به درستی نگهداری کنید، در واقع می‌توانیم بگوییم که شما لاستیکی برای خود دارید که طول عمر بسیار بالایی دارد. در این سمت راه هایی را برای شما عزیزان ارائه می‌دهیم که با توجه به آن‌ها می‌توانید دامپتراکی را برای خود داشته باشید که دارای طول عمر بسیار می‌باشد.
• توجه داشتن به شاخص TPKH. یکی از مواردی که در نگهداری چرخ‌ها باید مد نظر قرار داد، شاخ تی پی کی اچ است. این شاخ به معنای دیگر کیلومتر تن بر ساعت می‌باشد. یعنی شما برای این که بخواهید یک لاستیک با طول عمر بالایی داشته باشید، باید زمانی که بار سنگین دارید، ماشین را آرام رانده و زمانی که بار سبک می‌‌باشد با سرعت بروید.
• استفاده از قانون 10-10-20. این قانون بین افرادی که ماشین‌های سنگین باربری دارند بسیار استفاده می‌شود و در زمینه نگهداری چرخ‌ها نیز بسیار مورد استفاده است. به این صورت که حداکثر در ۱۰ درصد مواقع می توان دستگاه را با بیش از ۱۰ درصد بار نامی به کار گرفت، هیچ گاه نیز نباید دستگاه با بیش از ۲۰ درصد بار نامی به کار گرفته شود.
• توجه به فشار باد در لاستیک‌ ها، عمق تاج تایرها، موادی که در حین ساخت لاستیک به کار می‌روند را نیز باید مد نظر داشت تا بتوان به درستی از لاستیک نگهداری کرد و در آخر نیز همواره باید تنظیم باد را انجام داد تا مشکلی برای لاستیک به وجود نیاید.
با اشاره به تمامی مواردی که به شما عزیزان توضیح دادیم، می‌توانید لاستیکی را برای دامپتراک خود داشته باشید که سالیان برای شما کار کند و مشکلی را نیز به وجود نیاورد.

 

نگهداری از لاستیک دامپتراک باید چگونه باشد؟
خرید انواع لاستیک دامپتراک چگونه ممکن می شود؟

همان طور که در عنوان‌های قبلی انواع راه‌ها را برای اطلاع از قیمت یک لاستیک دامپتراک ارائه دادیم، در این قسمت نیز راه های بسیاری برای خرید این لاستیک ارائه می‌دهیم. به این صورت که شما می‌توانید دقیقا از راه هایی که برای اطلاع قیمت از آن‌ها استفاده کردیم، از آن‌ها نیز برای خرید این دسته از لاستیک ها استفاده کنید. به این صورت که شما می‌توانید با ایجاد سفارش در انواع سایت‌های خرید و فروش آنلاین، به صورت آنلاین آن را خریداری کنید.
روش بعدی نیز مراجعه به انواع فروشگاه‌های حاضر در سطح شهر است که شما می‌توانید با کمک گرفتن از آن‌ها این کار را انجام دهید و به صورت حضوری اقدام به خریداری کردن این چرخ ها کنید. روش بعدی نیز، خرید به صورت تلفنی است. از این طریق نیز می‌توانید انواع لاستیک های دامپتراک را با کیفیتی بسیار عالی خریداری کنید.

بهترین انواع لاستیک دامپتراک وارداتی کدامند؟

ما در کشور ایران معمولا کارخانه‌هایی را نداریم که به صورت اختصاصی به تولید دامپتراک ها بپردازند و بیشتر این دستگاه ها را به صورت وارداتی برای خود داریم. اما در کشور ایران کارخانه جات بسیاری را داریم که در زمینه تولید چرخ‌های دامپتراک ها فعالیت دارند. برای این که چرخ مناسبی را برای دامپتراک وارداتی خود انتخاب کنیم، باید در نظر بگیریم که چه چیزی به صورت بین المللی برای این دسته از دامپتراک ها ارائه داده شده است. زمانی که از این موضوع مطلع شدیم، لاستیک مورد نیاز را خریداری کرده و سپس تمامی نکاتی در خصوص نگهداری صحیح از لاستیک های فوق سنگین به شما ارائه دادیم را در این زمینه به کار بگیرید تا بتوانید به درستی از لاستیک خریداری شده خود نگهداری کنید تا زمان زیادی را بتواند برای شما به ارائه کار بپردازد.
این لاستیک ها برای کدام ماشین آلات مورد استفاده قرار می گیرند؟
اگر به این دسته از لاستیک ها مشاهده کنید، متوجه می‌شوید که این دسته از لاستیک ها به دلیل بزرگی و حجم بسیاری که در این دسته از لاستیک‌ها وجود دارد، برای استفاده در ماشین آلات سنگین می‌باشد.
این دسته از لاستیک ها نقشی اساسی در حرکت این ماشین آلات دارند و در واقع اگر آن‌ها به درستی ساخته نشوند، این ماشین‌آلات نیز به درستی کار خود را ارائه نمی‌دهند و مشکلات بسیاری در این زمینه به وجود می‌آید.
پس برای افرادی که به ساخت این دسته از لاستیک ها برای ماشین‌های سنگین می‌پردارند باید اشاره کنیم که لاستیک‌ها باید کاملا استاندارد باشند و بی دقتی در ساخت این دسته از لاستیک ها می‌تواند مشکلات بسیاری را با خود به همراه داشته باشد و در آینده برای شرکت نیز چشم انداز خوبی را ایفا نکند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *