مقاله

آشنایی با انواع لاستیک لودر

انواع لاستیک لودر کدام است ؟ لودرها انواع ماشین آلاتی هستند که اندازه بسیار بزرگی دارند و به همین دلیل می‌توان گفت که وزن بالایی نیز از آن خود می‌کنند. به همین دلیل باید برای آن‌ها از چرخ هایی استفاده کرد که بتوانند تمامی وزن این دستگاه را تحمل کنند و آن را برای انجام کارهایی که مد نظر فرد است آماده کند. شما معمولا لودرها در زمان ساختمان سازی مشاهده کرده‌اید و با این دسته از ماشین آلات آشناییت کاملی دارید. ما در این مقاله قصد داریم به صورت اختصاصی به آشنایی با انواع لاستیک لودر بپردازیم و تمامی اطلاعات پیرامون این موضوع را به شما عزیزان ارائه دهیم. پس اگر شما نیز در این زمینه علاقمند هستید و دوست دارید تا از این موضوع اطلاعات تازه‌ای را کسب کنید، این مقاله را به هیچ عنوان از دست ندهید و تا انتها همراه ما باشید.

انواع لاستیک لودر کدامند؟

لودر ها در زمینه ماشین های سنگین جزء دسته ای می باشند که تاثیرات بسیار مثبتی بر روی روند کار دارند. جالب است بدانید که لودرها خود از روی انواع لاستیکی که دارند تقسیم بندی می‌شوند. در این قسمت قصد داریم به “انواع لاستیک لودر”، ابتدا از طریق دسته بندی ظاهری و سپس به دسته بندی سایزی آن ها بپردازیم و اشاره ای نیز به برند تولیدی آن ها که دارای انواع مختلفی است نیز داشته باشیم.

دسته کلی انواع لاستیک لودر به لحاظ ظاهر چرخ

 • لودر چرخ زنجیری. این دسته از چرخ ها به صورت زنجیر هستند و اگر در کودکی علاقه ای به مشاهده کردن انیمیشن‌ها داشته بودید، این چرخ ها را بر روی تانک ها نیز مشاهده کرده اید. لودرهایی که به کردن می پردازند و باید بر روی زمین چسبندگی زیاد داشته باشند از این دسته از چرخ‌ها استفاده می‌کنند.
 • لودرهای چرخ لاستیکی. این دسته از لودرها دارای چرخ ها در سایزهای بزرگ به صورت لاستیکی می باشد. استفاده از این دسته از لودرها برای خاک برداری های بسیار گسترده است.

حال که تا به این جا به دسته لاستیک های لودر به لحاظ ظاهری پرداختیم، در قسمت بعدی به انواع لاستیک لودر بر اساس سایز اشاره می کنیم

انواع لاستیک لودر بر اساس ابعاد و سایز عبارت اند از
17.5/25  سایز 20.5/25 سایز 23.5/25 سایز 26.5/25 سایز
29.5/25 سایز 35/65/33 سایز 40/65/39 سایز 45/65/45 سایز

حال نوبت به ارائه انواع لاستیک بر اساس برند تولیدی می باشد. در این جا تعدادی از بهترین نوع لاستیک‌ها بر اساس برندهای نام آشنا را برای شما گرد هم آورده ایم.

 • تریانگل
 • البرز
 • دنا
 • بارز
 • هانکوک
 • لینگ لانگ
 • ادونس
 • هنان

دسته کلی انواع لاستیک لودر به لحاظ ظاهر چرخ

 

قیمت انواع لاستیک لودر چقدر است؟

برای این که بخواهیم متوجه شویم که قیمت انواع لاستیک های لودر تا چه اندازه می باشد، باید این موضوع را بدانیم که قیمت این دسته از لاستیک ها با توجه به عواملی دارای تغییر می باشد. به این صورت که تغییر قیمت با توجه به سایز و برند تولیدی متفاوت می باشد. این موضوع نه تنها برای لاستیک لودر، بلکه برای لاستیک‌های دیگری مانند لاستیک بابکت چینی نیز همینطور است.

برای این بتوانید از قیمت این لاستیک ها اطلاعاتی را کسب کنید، می‌توانید از چندین روش در این زمینه استفاده کنید. بهترین روش مراجعه به انواع سایت‌هایی می باشد که به صورت آنلاین اقدام به فروش این لاستیک‌ها می کنند. این سایت ها به صورت کلی علاوه بر این که به شما اطلاعات کامل از سایز و برند تولیدی می دهند، قیمت را نیز به صورت کامل اطلاع می دهند.

روش بعدی اطلاع از قیمت نیز مراجعه حضوری به انواع فروشگاه‌ها می‌باشد. شما از این طریق می‌توانید به راحتی با مشاهده کردن حضوری لاستیک‌ها بهترین را برای خود انتخاب کنید. آخرین روش نیز مشاهده کردن قیمت این لاستیک‌ها از طریق تماس تلفنی با انواع نمایندگی‌ها می‌باشد. از تمامی این روش ها اما روش مراجعه به انواع فروشگاه های اینترنتی می تواند برای شما بسیار سودمند باشد.

نگهداری از لاستیک لودر باید چگونه باشد؟

شاید از نظر شما این گونه باشد که نگهداری از لاستیک لودر به مراتب راحت می باشد و این موضوع مهم در زمینه نگهداری از لودر است که باید مد نظر قرار بگیرد. اما باید بدانید که نگهداری از لاستیک به مراتب مهم تر و ضروری تر است زیرا اگر لاستیک به خوبی مورد استفاده قرار نگیرد و از آن نگهداری درست نشود، شانس این که بخواهیم همواره از لودر استفاده کنیم بسیار پایین می‌آید. در این قسمت مواردی را به شما ارائه می‌دهیم که در زمینه نگهداری لاستیک لودر باید حتما مد نظر داشته باشیم.

 • تنظیم باد در لودر های چرخ لاستیکی. این موضوع یکی از مهم ترین مواردی است که باید در این دسته از لودرها از آن استفاده کنید تا چرخ ها به خوبی حرکت کنند و طول عمر بالایی داشته باشند.
 • تمیز کردن چرخ ها در لودرهای چرخ زنجیری. این کار باید حتما انجام شود تا چرخ ها بتوانند به درستی در زنجیره خود رو به حرکت باشند.
 • استفاده درست از چرخ ها. در زمینه نگهداری چرخ های لودر، باید به درستی از چرخ در مکان مورد نظر استفاده کرد. اگر در مکان هایی که باید از چرخ های زنجیری استفاده کرد، چرخ لاستیکی ارائه شود، حرکت به مشکل بر میخورد و طول عمر لاستیک‌ها نیز بسیار پایین می‌آیند.

خرید انواع لاستیک لودر چگونه ممکن می شود؟

در عنوان های قبلی به شما راه هایی را پیشنهاد کردیم که شما بتوانید با توجه به آن ها و با استفاده کردن از آن‌ها قیمت این دسته از لاستیک‌ها را مشاهده کنید. جالب است بدانید که می‌توانید با توجه به همان روش‌هایی که به شما ارائه دادیم، برای خرید لاستیک نیز استفاده کنید. یعنی می توانید به راحتی به انواع سایت های معتبر برای فروش آنلاین مراجعه کرده و به صورت آنلاین به خرید “انواع لاستیک لودر” بپردازید.

روش بعدی نیز مراجعه به انواع فروشگاه هایی است که در سراسر کشور وجود دارد. شما می توانید به نزدیک ترین فروشگاه محل کارتان مراجعه کرده و سپس اقدام به خریداری کردن لاستیک لودر مورد نظر خود بپردازید.

در آخر نیز سفارش تلفنی است که جایگاه خوبی را در این بین دارد. خرید به صورت سفارش تلفنی و سفارش آنلاین یکی از بهترین نوع خرید ها می باشد زیرا زمان کمی را به خود اختصاص می‌دهد و بهترین محصول نیز برای شما ارائه می‌شود.

خرید به صورت تلفنی و یا اینترنتی در زمان کم به راحتی برای شما محصول مورد نظر ارائه می‌شود و شما می‌توانید لودر خود را همراه یک چرخ عالی راه اندازی کنید.

خرید انواع لاستیک لودر چگونه ممکن می شود؟

بهترین لاستیک های لودر وارداتی کدامند؟

لودرهای وارداتی دسته لودرهایی هستند که با توجه به استانداردهای جهانی ساخته شده‌اند. این دسته از لودرها، می‌توانند به خوبی در تمامی موارد به حرکت بپردازند و کارایی بسیار خوبی نیز داشته باشند. اما سوالی که در این بین پیش می‌آید این است که آیا لاستیک لودرهای وارداتی با لودرهای داخلی تفاوت دارد؟ معمولا این سوال به این دلیل ارائه می‌شود، زیرا لاستیک‌ها در کارخانه جات ایرانی ساخته می‌شوند.

باید بگوییم که تمامی لاستیک‌هایی که در کارخانه جات ایرانی ساخته شده کاملا مناسب لودرهای وارداتی هستند زیرا با توجه به استانداردهای جهانی ساخته شده و تمامی موارد را در این زمینه برای خود به همراه دارند. اگر بخواهیم از این بین بهترین لاستیک را برای لودر وارداتی به شما معرفی کنیم، لاستیک هایی که برندهای ابتدا این مقاله را برای خود دارند را باید به شما معرفی کنیم. این برندها بهترین نوع لاستیک ها را برای لودرهای وارداتی ارائه می‌کنند.

می توانید برای اطلاع بیشتر از این دسته از لاستیک‌ها به سراغ قسمت تصاویر گوگل رفته و عکس‌های آن ها را مشاهده کنید تا از آن‌ها بیشتر اطلاعات کسب کنید.

آیا می‌شود از انواع لاستیک لودر برای ماشین آلات دیگر استفاده کرد؟

اگر برای شما سوال پیش می‌آید که آیا می‌توان از دسته لاستیک‌های لودرها برای دیگر ماشین آلات نیز استفاده شود، باید بگوییم که شاید برخی از افراد این کار را انجام دهند اما به صورت کلی این کار باعث بروز آسیب در ماشین می‌شود. هر ماشینی لاستیک مخصوص به خود را دارد و اگر شما لاستیکی را به اشتباه و یا به صورت جا به جا بر روی این ماشین قرار دهید، باعث می‌شود تا طول عمر ماشین کاهش یابد. پس به صورت کلی لاستیک لودر تنها مناسب انواع لودرها می‌باشد و ما در صنعت نیز تعداد بسیاری لودر را داریم که اتفاقا این لاستیک های آن ها هستند که به آن ها اجازه می‌دهند در زمینه ای که فعالیت دارند، فعالیت خود را به درستی ارائه دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *