مقاله

بهترین زمان و نحوه تعویض لاستیک لیفتراک

تعویض لاستیک لیفتراک

نحوه تعویض لاستیک لیفتراک بستگی به نوع لاستیک شما دارد. لاستیک های فشاری باید با استفاده از پرس هیدرولیک روی چرخ فشار داده شوند. برداشتن و نصب مجدد لاستیک های فرمان (عقب) و محرک (جلو) کمی تغییر می کند زیرا لاستیک های فرمان معمولاً دارای یک کلاهک گرد و غبار روی آنها هستند. تایرهای بادی جامد نیز باید فشرده شوند و لاستیک جدید فشار داده شوند. لاستیک های پنوماتیک (پر از هوا) باید با احتیاط زیاد در داخل قفس لاستیک باد شوند.

در اینجا نحوه برداشتن و تعویض لاستیک لیفتراک ذکر شده است.

تعویض لاستیک لیفتراک حرفه ای

همیشه بهتر است برای تعویض لاستیک به یک تکنسین حرفه ای مراجعه کنید. این کار نه تنها از نظر فیزیکی سخت است، بلکه به جک لیفتراک، آچار ضربه ای و پرس لاستیک لیفتراک نیز نیاز دارد، اگر لاستیک های بالشتکی را تعویض می کنید. این ابزارها می توانند گران باشند. همچنین با توجه به قیمت روز لاستیک لودر البرز در صورت اسیب دیدن لاستیک خسارت زیادی به شما وارد می شود.

یک متخصص آموزش دیده می تواند تعمیر یا تعویض لاستیک لیفتراک را در کوتاه ترین زمان انجام دهد و شما را سریع و ایمن به کار بازگرداند. فروشنده لیفتراک شما حتی ممکن است بتواند مستقیماً به شما مراجعه کند و کار را در محل با پرس لاستیک سیار انجام دهد. نحوه تعویض تمام لاستیک ها مانند لاستیک جرثقیل است.

زمان و نحوه تعویض سریع لاستیک لیفتراک

تعویض لاستیک لیفتراک جزء اجتناب ناپذیر همه وسایل و تجهیزات است مانند تعویض لاستیک دامپتراک. همچنین یکی از مهمترین آنها است. آیا می دانستید خطرناک ترین قسمت لیفتراک شما می تواند لاستیک باشد؟ لاستیک های بیش از حد فرسوده یک خطر ایمنی بزرگ است که می تواند باعث نقص جدی، آسیب یا حتی مرگ شود. به دلیل این نگرانی های ایمنی بسیار واقعی، مهم است که به طور معمول آج های لاستیک خود را برای سایش بررسی کنید. شما نمی خواهید منتظر بمانید تا حادثه ای رخ دهد تا متوجه شوید که به تعویض لاستیک لیفتراک نیاز دارید. لاستیک های فرسوده نیز فشار بیشتری بر بقیه قطعات کامیون شما وارد می کند و راندمان سوخت را بدتر می کند.

چه زمانی لاستیک لیفتراک نیاز به تعویض دارد؟

نظارت مداوم بر فرسودگی همه لاستیک ها مثل لاستیک سومیتومو ژاپن خود یک روش ایمنی بسیار مهم است. اپراتورها باید به طور منظم تایرها را برای از بین رفتن آج و سایر آسیب های آشکار بازرسی کنند. علائم اصلی تعویض لاستیک لیفتراک بادی یا بالشتک آینده عبارتند از:

تکه های قابل توجهی از سطح لاستیک گم شده است. این باعث می شود که لیفتراک برای راننده احساس ناراحتی کند و خطر واژگونی را به همراه داشته باشد. این اغلب زمانی اتفاق می افتد که لیفتراک در خارج یا در زمین های ناهموار استفاده می شود، یا هنگام دویدن از روی موانع. تعمیر لاستیک لیفتراک در این شرایط گزینه کافی نیست، لاستیک ها نیاز به تعویض کامل دارند.

لاستیک های لاستیکی جامد مثل لاستیک لودر دارای یک نوار بر روی دیواره لاستیک هستند. وقتی فرسودگی به این خط رسید، زمان تعویض لاستیک لیفتراک فرا می رسد.

اگر لاستیک صاف است، ممکن است بتوانید لاستیک لیفتراک را تعمیر کنید. اگر سوراخ به اندازه کافی کوچک باشد، وصله کردن یک گزینه است. با این حال، اگر لاستیک‌های شما دائماً به دلیل نشتی آهسته که پیدا نمی‌شود، صاف می‌شوند، ممکن است زمان تعویض آن فرا رسیده باشد.

وقتی آج از بین رفت، می توانید به سرعت به نقطه ای برسید که کشش و پایداری به خطر بیفتد. آج فرسوده همچنین می تواند احتمال سوراخ شدن را افزایش دهد، ظرفیت کامیون را کاهش دهد و حتی منجر به مشکلات انتقال شود که به نوبه خود باعث از کار افتادن لیفتراک شما می شود.

آیا نیاز به تعویض لاستیک لیفتراک دارید؟ تعویض لاستیک لیفتراک کار سختی نیست. با این حال، همه به ابزارهای مورد نیاز دسترسی ندارند. در این مورد، ممکن است بخواهید با یک ارائه دهنده خدمات قابل اعتماد تماس بگیرید . شرکت های خدمات لیفتراک نیز می توانند در صورت نیاز به یک تعمیر کوچک به شما در تعمیر لاستیک لیفتراک کمک کنند.

چه زمانی لاستیک لیفتراک نیاز به تعویض دارد؟

نحوه تعویض لاستیک های لیفتراک کوسن

از آچار ضربه ای برای جدا کردن مهره ها از لاستیک های جلو که لاستیک تینگا هستند استفاده کنید. لاستیک ها را بردارید.

درپوش گرد و غبار روی لاستیک های فرمان (پشت) را بردارید. سپس سنجاق و مهره قلعه را بردارید. اگر چرخ چند تکه دارید، باید حلقه های جانبی و قفل را نیز بردارید.

لاستیک ها را بردارید. بلبرینگ ها را بردارید و چرب کنید.

لاستیک لیفتراک کره ای قدیمی را با استفاده از پرس لیفتراک حدود یک اینچ فشار دهید. لاستیک جدید را در بالا قرار دهید و آن را روی چرخ فشار دهید. پرس لیفتراک خطرناک است. فشار دادن یک لاستیک تا 5000 psi نیاز دارد. فقط تکنسین های آموزش دیده باید این مرحله را انجام دهند.

مهره ها، سنجاق ها و مهره های قلعه را تعویض کنید

نحوه تعویض لاستیک لیفتراک پنوماتیک:

لاستیک های قدیمی را باد کنید و مجموعه چرخ ها را حذف کنید.

حلقه های جانبی و قفل را بردارید و لاستیک بابکت چینی را از رینگ خارج کنید.

رینگ را تمیز کنید و لاستیک جدید را روی رینگ نصب کنید. قفل و حلقه های جانبی را تعویض کنید.

مجموعه چرخ را در قفس لاستیک قرار دهید.

لاستیک را باد کنید. لاستیک را دوباره باد کنید.

مجموعه چرخ را از قفس لاستیک خارج کرده و دوباره لاستیک را روی لیفتراک نصب کنید. با فشار هوای مناسب باد کنید.

اکنون می دانید که چگونه لاستیک های لیفتراک را تعویض کنید. با این حال، این لزوماً به این معنی نیست که شما بخواهید خودتان این کار را انجام دهید.

نحوه تعویض لاستیک لیفتراک فشاری

با قرار دادن استراتژیک بلوک ها در چهار نقطه از دستگاه، آن را ایمن مسدود کنید

از یک تفنگ ضربه ای برای جدا کردن مهره های لاستیک درایو (جلو) استفاده کنید

تایرهای درایو را از لیفتراک جدا کنید

لاستیک های فرمان را حذف کنید

سنجاق چوبی را بردارید

مهره قلعه را بردارید

و در نهایت بلبرینگ ها را جدا کرده و چرب کنید.

سپس لاستیک دلیوم اندونزی را فشار دهید

لاستیک استفاده شده با استفاده از پرس تایر حدود 1 اینچ به سمت پایین فشرده می شود. سپس لاستیک جدید در بالا قرار می گیرد و فشرده می شود. تایر استفاده شده همزمان با فشار دادن لاستیک جدید روی چرخ خاموش می شود.

فشار دادن تایرهای لیفتراک تا 5000 psi طول می کشد. این تنها یکی از دلایلی است که ما توصیه نمی کنیم خودتان لاستیک ها را فشار دهید. همیشه از یک تکنسین لاستیک آموزش دیده بخواهید تا اقدام به تعویض لاستیک لیفتراک شما کند.

این فرآیند را به صورت معکوس تکرار کنید تا لاستیک های فشاری را دوباره نصب کنید

نحوه تعویض لاستیک لیفتراک پنوماتیک جامد

هنگامی که صحبت از تعویض لاستیک لیفتراک بادی جامد می شود، فرآیند مشابه تایرهای فشاری شروع می شود

با قرار دادن استراتژیک بلوک ها در چهار نقطه از دستگاه، آن را ایمن مسدود کنید

از یک تفنگ ضربه ای برای جدا کردن مهره ها استفاده کنید

لاستیک ها را از لیفتراک جدا کنید

لاستیک را از رینگ جدا کنید

اینجاست که کار مشکل می شود. تایرهای بادی جامد اغلب بخشی از مجموعه چرخ چند تکه با حلقه جانبی و حلقه قفل هستند. اما این تنها گزینه برای پنوماتیک جامد نیست. رینگ های اسپلیت نیز نسبتاً رایج هستند.

حلقه کناری را بردارید

حلقه قفل را بردارید

لاستیک را از رینگ خارج کنید

از اتوی لاستیک برای جدا کردن نیمه بالایی رینگ شکاف از لاستیک استفاده کنید.

لبه را تمیز و بررسی کنید

سپس تکنسین های ما لاستیک ها را فشار می دهند

باز هم، نحوه فشار دادن تایرها بستگی به نوع چرخ شما دارد

برای یک چرخ چند تکه، باید لاستیک را روی رینگ فشار می دهند، سپس حلقه قفل و حلقه جانبی را تعویض می کنند.

برای چرخ رینگ تقسیم شده، لاستیک‌های بادی جامد جدید روی نیمه پایینی رینگ اسپلیت فشار داده می‌شوند. سپس نیمه بالایی چرخ به سمت پایین فشرده می شود تا با لاستیک برخورد کند.

لاستیک ها را دوباره روی لیفتراک نصب کنید

بیایید به سراغ لاستیک های بادی برویم. آنها مانند لاستیک ماشین پر از هوا هستند. از آنجایی که لاستیک در صورت باد کردن نامناسب ممکن است منفجر شود، لاستیک های پنوماتیک باید برای اولین بار در داخل قفس لاستیک باد شوند.

نحوه تعویض لاستیک لیفتراک پنوماتیک جامد

نحوه تعویض لاستیک لیفتراک پنوماتیک

هنگام تعویض لاستیک های پنوماتیک؛

لیفتراک را جک و مسدود کنید

لاستیک های قدیمی را باد کنید

آنها هسته سوپاپ را جدا می کنند و مطمئن می شوند که تمام هوا از محفظه لاستیک خارج شده است

مجموعه چرخ را از لیفتراک جدا کنید

ابتدا از یک تفنگ ضربه‌ای برای جدا کردن مهره‌ها استفاده می‌کنند، سپس مجموعه چرخ را از لیفتراک بیرون می‌کشند

حلقه کناری را بردارید

حلقه قفل را بردارید

لاستیک را از رینگ جدا کنید

رینگ را تمیز و بررسی کنید

لاستیک جدید را روی رینگ سوار کنید

حلقه قفل و حلقه جانبی را تعویض کنید

مجموعه چرخ را در قفس لاستیک قرار دهید

در نهایت لاستیک را تا فشار هوای مناسب باد کنید

فشار هوا “مناسب” بسته به لاستیک تغییر می کند. سپس باید به صورت بصری قطعات اتصال فرمان / مجموعه چرخ را بررسی کرد تا مطمئن شوند که هیچ چیز اشتباهی مشخص نیست.

لاستیک را باد کنید

مجموعه چرخ را از قفس لاستیک خارج کنید

لاستیک را دوباره روی لیفتراک نصب کنید

سپس لاستیک را دوباره باد کنید

اکنون که لاستیک های کاملاً جدید را روی لیفتراک خود دارید، تایرهای مستعمل را می توان بازیافت کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *