مقالات

آشنایی با ویژگی های لاستیک سومیتومو ژاپن

ویژگی های لاستیک سومیتومو ژاپن

کدام یک از لاستیک های سومیتومو بهتر است؟ در این بررسی ویژگی های لاستیک سومیتومو ژاپن، با مروری بر تاریخچه شرکت، رتبه‌بندی صنعت، مدل‌های محبوب و موارد دیگر، درباره برند به تفصیل بحث خواهیم کرد. ما همچنین بر اساس بررسی جامع خود از بهترین لاستیک های صنعت، توصیه های برتر خود را برای لاستیک ها ارائه خواهیم کرد.

طبق گزارش تجارت تایر در سال 2019، شرکت Sumitomo Rubber Industries که در سال 1919 در اوزاکا، ژاپن تأسیس شد، پنجمین تولیدکننده بزرگ تایر در جهان است . Sumitomo نه تنها خط لاستیک خود را تولید می کند، بلکه تایرهای Dunlop، Ohtsu و Falken را نیز در مناطق خاصی تولید می کند

Sumitomo از جمله برندهای فرعی خود، طیف گسترده ای از لاستیک ها را ارائه می دهد. با این حال، خود Sumitomo تعداد نسبتا محافظه کارانه ای از مدل ها را تولید می کند. این لاستیک انتخاب بیشتری از لاستیک های تمام فصل و عملکرد ارائه می دهد، اما سازنده متنوع ترین طیف لاستیک های تمام زمینی یا زمستانی را تولید نمی کند. قیمت این نوع لاستیک ها هم مانند قیمت روز لاستیک لودر البرز بر اساس ویژگی های آن ها متغیر است.

رتبه بندی صنعت سومیتومو

تایرهای سومیتومو از سیستم ارزیابی ایجاد شده توسط اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه (NHTSA) پیروی می کنند. این سیستم درجه بندی کیفیت یکنواخت تایر (UTQG) نامیده می شود و لاستیک ها را – به جز لاستیک های تخصصی مثل لاستیک جرثقیل – بر اساس سطح آج، کشش و مقاومت دما درجه بندی می کند.

آج

این درجه طول عمر لاستیک های شما را تخمین می زند. برای محاسبه آج، لاستیک‌ها با یک تایر کنترلی با امتیاز 100 اندازه‌گیری می‌شوند. اگر لاستیک دامپتراک دارای رتبه 500 آج باشد، به این معنی است که پنج برابر بیشتر از کنترل دوام آورده است. بر اساس داده‌های SaferCar.gov  اکثر لاستیک‌های مسافری دارای رتبه‌بندی بین 300 تا 500 هستند.

کشش

این درجه اندازه گیری می کند که لاستیک های شما تا چه حد در جاده خیس “چسب می کنند”. نمرات کشش در مقیاس AA A، B یا C داده می‌شود. لاستیک‌های مسافری خوب روزانه معمولاً رتبه‌بندی A را دریافت می‌کنند

دما

این درجه مقاومت حرارتی لاستیک سومیتومو ژاپن را در مقیاس A، B یا C ارزیابی می کند. به عنوان مثال، تایرهای پرفورمنس معمولاً با سرعت بسیار بالاتری نسبت به تایرهای تمام فصل حرکت می کنند و به نوبه خود دارای درجه حرارت بالاتری هستند.

مهم است که توجه داشته باشید که NHTSA بر تست های UTQG نظارت ندارد. تولید کنندگان و شرکت های مستقلی که توسط برندها استخدام می شوند، مسئول تست و گزارش تایر هستند.

در زیر، ما چند مدل لاستیک سومیتومو با رتبه برتر و امتیازات آج، کشش و دمای آنها را با استفاده از داده‌های SaferCar.gov فهرست کرده‌ایم.

از جمله ویژگی های لاستیک لودر سومیتومو ژاپن هزینه کم و کارایی بالاست که گزینه ای عالی به حساب می آیند. این سازنده همچنین چندین مدل تمام فصل با کیفیت را تولید می کند، به ویژه برای کامیون ها، کراس اوورها و شاسی بلندها. قیمت آن پایین تا متوسط  است و برای بسیاری از مردم یک برند قوی است.

سومیتومو یک بازیگر کلیدی در صنعت تایر است که خط تولید خود را راه اندازی می کند و همچنین لاستیک هایی را برای چندین برند معروف دیگر در سراسر جهان ارائه می دهد. اما در بین تمام لاستیک هایی که تولید می کند، کدام لاستیک سومیتومو بهترین است؟

دما: این درجه مقاومت حرارتی تایر را در مقیاس A، B یا C ارزیابی می کند. به عنوان مثال، تایرهای پرفورمنس معمولاً با سرعت بسیار بالاتری نسبت به تایرهای تمام فصل حرکت می کنند و به نوبه خود دارای درجه حرارت بالاتری هستند.

اگر می‌خواهید امتیازات UTQG را برای لاستیک‌ لیفتراک فعلی خود بدانید، می‌توانید آن‌ها را در دیواره‌های جانبی لاستیک‌ها پیدا کنید.

محبوب ترین لاستیک های سومیتومو

از ویژگی های لاستیک سومیتومو ژاپن کشش، پایداری، هندلینگ است که موجب محبوبیت آن شده است. این شرکت لاستیک‌های با عملکرد بالا و همچنین مدل‌های قابل‌توجه تمام فصل را برای کوپه‌ها، کامیون‌های سبک و شاسی‌بلندها ارائه می‌دهد. این لاستیک‌های دارای امتیاز بالا همچنین دارای ضمانت‌های عمر طولانی آج هستند که بسیاری از آنها بین 60000 تا 70000 مایل هستند.

در زیر، ما تعدادی از محبوب‌ترین لاستیک‌های Sumitomo را که در حال حاضر موجود است، شرح داده‌ایم

Sumitomo HTR A/S P02 (رده بندی سرعت W)

نوع لاستیک: تایر تمام فصل با عملکرد فوق العاده بالا

هزینه: 95.97 دلار تا 126.82 دلار برای هر لاستیک

طول عمر آج: تا 65000 مایل

تایر Sumitomo HTR A/S P02 (W-Speed   Rated) برای علاقه مندان به سرعت و دارندگان خودروهای اسپرت مناسب است. این لاستیک همچنین در مدل‌های درجه‌بندی شده با سرعت H یا V موجود است ، آج نامتقارن با ترکیبات سیلیسی برای چسبندگی بهتر در طول سال دارد. لبه های سه بعدی آن، طراحی غیرمعمول برای یک تایر پرفورمنس، تایر را برای برخی از رانندگی در زمستان نیز مناسب می کند. نسل بعدی HTR A/S P03 قابلیت های رانندگی مدل در هوای سرد را بیشتر بهبود می بخشد

سومیتومو HTR Z III

نوع تایر: حداکثر عملکرد تایر تابستانی

عمر آج: فهرست نشده است

اگر به دنبال تایرهای اقتصادی مقرون به صرفه هستید، Sumitomo HTR Z III بهترین گزینه برای شماست. این لاستیک سواری راحت، پایداری و کشش قابل توجه در شرایط مرطوب و خشک را ارائه می دهد. مانند بسیاری از تایرهای سومیتومو، این مدل عملکردی دارای آج نامتقارن و تقویت‌شده با سیلیس است.

برخورد سومیتومو با H/T

نوع تایر: تایر تمام فصل بزرگراه

طول عمر آج: تا 60000 مایل

Encounter H/T بسته به سایز لاستیک می‌تواند تا 3750 تن بار را تحمل کند که تحمل این حجم از بار از جمله ویژگی های لاستیک سومیتومو ژاپن به حساب می آید. در ترمزهای مرطوب و خشک عالی است و همچنین دارای گارانتی طولانی مدت آج است. این تایر سومیتومو با الگوی آج متقارن برای فرسودگی یکنواخت و چهار شیار محیطی برای کاهش هیدروپلنینگ در جاده‌های خیس طراحی شده است.

سومیتومو تورینگ LS T

نوع تایر: تایر تمام فصل تور ایستاده

طول عمر آج: تا 65000 مایل

Sumitomo Touring LS T در اندازه های مناسب برای خودروهای سواری، سدان، مینی ون و کراس اوورها عرضه می شود. اگرچه این تایر تمام فصل ممکن است بهترین مدل برای برف و یخ نباشد، اما در جاده‌های خشک و خیس کشش خوبی را ارائه می‌کند. الگوی آج متقارن، سایش یکنواخت را تضمین می‌کند، در حالی که ترکیب سیاه کربنی، کارایی سوخت و عمر آج تایر را افزایش می‌دهد.

گارانتی لاستیک سومیتومو

مانند اکثر برندهای لاستیک مثل لاستیک تینگا، Sumitomo گارانتی تولید کننده از مزایا و ویژگی های لاستیک سومیتومو ژاپن میباشد. این شرکت لاستیک های خود را به مدت شش سال پس از خرید اولیه پوشش می دهد که در صورت خرابی لاستیک ها به دلیل مواد یا ساختار کار از خریداران محافظت می کند. ضمانت های عمر آج سومیتومو بالاتر از حد متوسط است. بسیاری از مدل های آن با ضمانت های بالاتر از 50000 مایل عرضه می شوند که استاندارد صنعتی است.

هزینه لاستیک سومیتومو

یکی از ویژگی های لاستیک سومیتومو ژاپن قیمت پایین تا متوسط اوست. به طور متوسط، اکثر مدل ها 100 دلار قیمت دارند. هیچ لاستیک استثنایی ارزانی از Sumitomo – بین 50 تا 60 دلار – پیدا نمی کنید، اما قیمت محصولات آن نیز به ندرت بیش از 165 دلار است. مدل‌های سومیتومو برای رانندگانی که به دنبال لاستیک‌های مقرون به صرفه‌تر از لاستیک‌های برندهای معروف مثل لاستیک لیفتراک کره ای اما با کیفیت بهتر از تایرهای استاندارد شما هستند، مناسب‌تر هستند.

بررسی تایر Sumitomo

از ویژگی های لاستیک سومیتومو ژاپن این است که مانند لاستیک دلیوم اندونزی عملکردی خوب و بدون برچسب قیمت گران ارائه می دهند. در طول سال‌ها، این برند چندین جایزه طراحی و سازگاری با محیط زیست را به دلیل پیشرفت‌های تکنولوژیکی خود دریافت کرده است. بر اساس تحقیقات ما، اکثر مدل‌های Sumitomo حدود 4.0 ستاره مشتری دارند

Sumitomo برای رانندگانی که به دنبال تایرهای با کارایی بالا با کیفیت و مقرون به صرفه هستند، مثل لاستیک بابکت چینی گزینه‌های عالی ارائه می‌کند. این سازنده مدل‌های تمام فصلی را برای کامیون‌ها و شاسی‌بلندها، به‌ویژه خط Encounter خود تولید می‌کند. با این حال، Sumitomo متنوع ترین خط تولید را ندارد. ما همچنین سومیتومو را در صدر لیست های “بهترین” خود قرار نمی دهیم – آنها خوب هستند، اما استثنایی نیستند.

نتیجه

در این مقاله به تفصیل به بیان ویژگی های لاستیک سومیتومو ژاپن پرداختیم و هر یک را بررسی کرده و تاریخچه و هزینه و گارانتی و محبوب ترین لاستیک های سومیتومو را توضیح دادیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *