مقاله

آشنایی با ویژگی های لاستیک تینگا

ویژگی های لاستیک تینگا

لاستیک‌ها مسیر طولانی را برای تولید و عرضه طی کرده‌اند، و همه آن‌ها کار خود را به خوبی انجام می‌دهند، اما یک تایر نمی‌تواند «همه موارد مثبت » را به شما بدهد. شما باید تصمیم بگیرید که کدام یک از ویژگی ها برای شما در هنگام خرید لاستیک مهم تر است. در این مقاله به توضیح و بررسی ویژگی های لاستیک تینگا میپردازیم.در ادامه به ویژگی های لاستیک تینگا که مهندسان تایر به انها اشاره میکنند میپردازیم.

کشش یا عمر آج

یکی از ویژگی های لاستیک تینگا این است که با کشش بالا با ترکیبات لاستیک خاصی ساخته شده‌اند که به آنها کمک می‌کند تا با پیچ‌های تیز و توقف سریع، جاده را کاملاً بچسبانند. متأسفانه، تمام این چنگ زدن به جاده به معنای سایش سریعتر آج است.

با توجه به قیمت روزافزون لاستیک مانند قیمت روز لاستیک لودر البرز میلیون‌ها راننده هنگام خرید لاستیک‌های جدید، عمر طولانی آج را مهم‌ترین ویژگی لاستیک می‌دانند. با این حال، ویژگی های لاستیک تینگا این است که لاستیک‌هایی با ضمانت‌های آج بلند، آج سفت‌تر و انعطاف‌پذیری کمتری دارند، بنابراین مانند لاستیک‌هایی با کشش بالا که در بالا ذکر شد، در جاده نمی‌آیند.

هر دو نوع ویژگی های لاستیک تینگا ایمن و به خوبی ساخته شده اند. تصمیم گیری برای انتخاب بستگی به نوع راننده و نوع ماشینی دارد که رانندگی می کنید.

هندلینگ دقیق یا سواری روان

هنگامی که دیواره های جانبی لاستیک کمی سفت باشد، هندلینگ لاستیک جرثقیل دقیق تر می شود. هندلینگ دقیق از ویژگی های لاستیک تینگا است که برای برخی از رانندگان اهمیت زیادی دارد. با این حال وقتی دیوارهای کناری انعطاف کمتری دارند، سواری کمی نرم تر می شود و صدای جاده بلندتر می شود.

وقتی دیواره‌های لاستیک انعطاف‌پذیرتر هستند، سواری نرم‌تر و آرام‌تر است. آنچه را که در راحتی به دست می آورید در حمل و نقل دقیق از دست داده اید. باز هم، هر دو نوع لاستیک ایمن هستند و از جمله ویژگی های لاستیک تینگا به شمار می آیند. اینکه کدام لاستیک را خریداری می کنید به ترجیحات شما، راننده بستگی دارد.

هندلینگ دقیق یا سواری روان

عملکرد بالا در مقابل راندمان سوخت

تایرهای با مقاومت غلتشی پایین باعث صرفه جویی در مصرف سوخت می شوند. یکی از دلایل این است که آنها در واقع گردتر از تایرهای معمولی هستند. محلی که لاستیک ها با جاده برخورد می کنند “لکه تماس” نامیده می شود که همیشه صاف تر از بقیه لاستیک ها است زیرا فشار زیادی از ماشین به سمت پایین رانده می شود. لکه تماس در لاستیک‌های Low Rolling Resistance کوچک‌تر است که آنها را گردتر می‌کند. بنابراین، آنها راحت تر می چرخند، که باعث صرفه جویی در مصرف گاز می شود، زیرا سوخت زیادی برای هل دادن آنها مصرف نمی شود.

هنگامی که وصله تماس کوچکتر است، اصطکاک کمتری وجود دارد، که توضیح می دهد که چرا آنها راحت تر می چرخند. با این حال، همانطور که در ابتدای این مقاله ذکر شد، اگر به دنبال کشش و عملکرد بهتر هستید، به اصطکاک بیشتری نیاز دارید. هر چه پچ بزرگتر باشد، عملکرد بهتری دارد، اما هرچه پچ تماسی کوچکتر باشد، مسافت پیموده شده گاز بهتر است.

مهم ترین عنصر هنگام خرید لاستیک دامپتراک، درک ویژگی های مورد نیاز راننده و شرایط رانندگی شما در جاده است. تطبیق این نیازها با ویژگی‌هایی که به بهترین وجه از آن شرایط پشتیبانی می‌کنند، بهترین راه برای اطمینان از دریافت آنچه نیاز دارید با بهترین قیمت است.

دلیل آن این است که خرید لاستیک مانند خرید مواد غذایی نیست. هنگام خرید لاستیک باید به عوامل مختلفی توجه کرد. بسیاری از شما برای اولین بار است که لاستیک می خرید یا دانش کافی در مورد لاستیک ندارید.

نتیجه این است که مردم در نهایت لاستیک هایی را خریداری می کنند که برای وسایل نقلیه آنها مناسب است. مثل لاستیک سومیتومو ژاپن بنابراین تغییراتی را در عملکرد خودروی خود تجربه می کنند. بسیاری باید فورا لاستیک های خود را تعویض کنند که این امر بر هزینه های آنها می افزاید.

دو نوع هزینه وجود دارد – مخفی و هزینه ذکر شده در برچسب قیمت. فقط به این دلیل که قیمت کمتری روی برچسب نشان داده شده است، به این معنی نیست که ارزان است. ممکن است هزینه های پنهان زیادی در ارتباط با لاستیک خاص مثل لاستیک لودر وجود داشته باشد.

به عنوان مثال، دوام تایر ممکن است تنها 50000 کیلومتر باشد. تایر دیگر ممکن است 50 درصد گرانتر از این لاستیک باشد، اما دوام آن 100000 کیلومتر است. بنابراین، در نهایت بسیار بیشتر از زمانی که گران‌ها را خریداری کرده باشید، خرج خواهید کرد. اینها عواملی هستند که هنگام تعیین قیمت تایرها باید به دقت آنها را تجزیه و تحلیل کنید.

همچنین هزینه نصب باید در نظر گرفته شود. برخی از لاستیک ها هزینه نصب بالاتری دارند، در حالی که برخی از آنها قیمت بسیار پایین تری دارند. بنابراین، هنگامی که قیمت موضوع اصلی است، این نیز باید در تصمیم شما نقش داشته باشد.

اقتصاد سوخت

از ویژگی های لاستیک تینگا این است که که دارای برچسب مصرف سوخت یا صرفه جویی در انرژی هستند. این لاستیک ها آلایندگی کمتری دارند و راندمان سوخت بهتری را ارائه می دهند. بنابراین، اگر به‌خصوص در مورد مصرف سوخت خودرو و محیط‌ زیست نگران هستید، نوعی از لاستیک لیفتراک را بخرید که بهترین مصرف سوخت را فراهم کند.

سر و صدا

لاستیک ها هنگام رانندگی صدا تولید می کنند. این یک واقعیت است و هیچ کاری نمی توان در مورد آن انجام داد. با این حال، اگر سر و صدا به داخل کابین خودرو وارد شود، می تواند تجربه بسیار ناراحت کننده ای باشد. از ویژگی های لاستیک تینگا این است که در حال حاضر لاستیک هایی را ارائه می دهند که ادعا می کنند بدون سر و صدا هستند. بنابراین، تایرهایی بخرید که کمترین صدا را تولید کنند.

آب و هوا

در حالی که ممکن است آن را پوچ بدانید، اما آب و هوا و آب و هوای کلی باید هنگام خرید لاستیک های جدید به دقت مورد تجزیه و تحلیل قرار گیرند. به عنوان مثال، امارات دارای آب و هوای گرم است. بنابراین، اگر شخصی لاستیک زمستانی بخرد، نباید انتظار داشته باشد که خودرو عملکرد خوبی داشته باشد. فقط لاستیک تابستانی یا تمام فصل می تواند در منطقه ای مانند امارات به خوبی کار کند.

بنابراین، هنگام خرید لاستیک لیفتراک کره ای، باید آب و هوای منطقه ای که در آن زندگی می کنید را به دقت در نظر بگیرید که خوشبختانه از جمله ویژگی های لاستیک تینگا این است که انواع لاستیک را متناسب با آب و هوا تولید میکنند.

شرکت تولید کننده

تولید کنندگان لاستیک بی شماری در جهان وجود دارند. آیا همه آنها قابل اعتماد هستند؟ پاسخ ساده و سرراست است. نه! در حالی که تولید کنندگان لاستیک های متعددی وجود دارد، همه لاستیک هایی تولید نمی کنند که قابل حمل و نقل و قابل اعتماد باشند. در کشوری مانند امارات که تعداد تصادفات ناشی از معیوب بودن لاستیک ها در حال افزایش است، همیشه باید یک برند معتبر انتخاب کرد.

اعتماد و توجه از جمله ویژگی های لاستیک تینگا هستند. بنابراین، هنگام خرید لاستیک ازتینگا ، نگران کیفیت آنها نباشید.

عملکرد جاده

قبل از خرید تایر باید عملکرد جاده ای آن را به دقت تجزیه و تحلیل کنید. چسبندگی لاستیک معیار مفیدی برای عملکرد جاده است. چسبندگی خوب در جاده از جمله ویژگی های لاستیک تینگاست . هر دو حالت خشک و مرطوب باید در نظر گرفته شود. خرید لاستیک که در هنگام بارندگی کشش خود را از دست می دهد فایده ای ندارد. بنابراین، لاستیک هایی را خریداری کنید که کشش عالی را روی سطوح خشک و مرطوب ارائه می دهند.

درجه کشش روی دیواره جانبی همه لاستیک ها مثل لاستیک دلیوم اندونزی ذکر شده است.

برگیری مناسب

اگر برای خودروی سواری خود لاستیک می‌خرید، نیازی به توجه زیادی به آن ندارید. با این حال، اگر یک وسیله نقلیه تجاری دارید، شاخص بار یک عامل ضروری است که باید در نظر گرفته شود. شاخص بار نشان دهنده این است که یک تایر چقدر وزن را می تواند تحمل کند. نشان دادن شاخص بار از جمله ویژگی های لاستیک تینگا است.

در یک وسیله نقلیه تجاری، می توانید کالاها را در مسافت طولانی حمل کنید. از این رو، شما باید لاستیک هایی بخرید که شاخص بار بالایی داشته باشند و بتوانند با خیال راحت کالا را حمل کنند. اگر خودرویی را بیش از حد مجاز بار لاستیک بارگیری کنید، فوران تایر قریب الوقوع است.

عادات رانندگی

عادات رانندگی شما بر لاستیک های شما تأثیر می گذارد. اگر فردی هستید که ترجیح می دهید با سرعت بالا رانندگی کنید، خرید یک لاستیک با کارایی بالا توصیه می شود. از سوی دیگر، اگر راننده ای هستید که فقط روی رسیدن از نقطه A به B تمرکز کرده اید، نیازی به انتخاب لاستیک با کارایی بالا ندارید. بنابراین، هنگام خرید لاستیک های جدید، عادات رانندگی خود را تجزیه و تحلیل کنید.

لاستیک های روان

این یک نوآوری اخیر در صنعت تایر است. این لاستیک ها به شما امکان می دهند حتی پس از از دست دادن کامل فشار هوا رانندگی کنید. اگر پول دارید و نمی‌خواهید ایمنی خود را به خطر بیندازید، لاستیک‌ بابکت چینی ای را خریداری کنید که دارای این ویژگی هستند.

رتبه بندی سرعت

اگر خودرویی با عملکرد بالا دارید که می تواند با سرعت بالا رانندگی کند، امتیاز سرعت لاستیک را در نظر بگیرید. اگر لاستیکی با درجه سرعت کمتر از سرعتی که قصد رانندگی با آن را دارید بخرید، خود را در معرض خطر قرار می دهید.

بنابراین، لاستیکی بخرید که دارای رتبه سرعتی باشد که به راحتی با ویژگی های عملکرد خودرو مطابقت داشته باشد. مانند شاخص بار، درجه سرعت نیز در دیواره جانبی لاستیک ذکر شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *